Seçim Sonuçlarını Türkiye'de Yaşamayanlar Belirledi!

Türkiye'de açılan sandıklarda Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu öndeyken yurtdışı oylarının sayılmasıyla Cumhur İttifakı Adayı Tayyip Erdoğan öne geçti. Önümüzdeki 5 sene boyunca Türkiye'nin nasıl ve kimin yöneteceğini adeta yurt dışındakiler belirledi!

Seçim Sonuçlarını Türkiye'de Yaşamayanlar Belirledi!


Milyonlarca vatandaş bugün Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına gitti. Vatandaşlar Kemal Kılıçdaroğlu ve Tayyip Erdoğan arasında bir seçim yaptı.

Saat 17.00'da sandıkların kapanmasıyla oy sayımına başlandı. Saat 18.15'te Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim yasağını kaldırdı.

Türkiye'de açılan sandıklarda Kemal Kılıçdaroğlu öndeyken yurtdışı oylarının sayılmasıyla Tayyip Erdoğan öne geçti. Ülkenin kaderini, önümüzdeki 5 sene boyunca kimin yöneteceğini adeta yurt dışı oyları belirledi.

Halktv.com.tr yazarı Kadri Gürsel de yurtdışı oylarla ilgili şöyle konuştu:

"Arada bir gelip burada yollara, köprülere, hastanelere bakıp 'Ne güzel Türkiye kalkınıyor diye Recep Tayyip Erdoğan hakkında çok olumlu bir izlenim edinerek dönenler.. Aslında bunlar bir kaynak aktarma vasıtaları. Aslında her birinin incelenmesi gerekiyor. Fahiş fiyatlarla maledildiler, böyle bakamıyorlar onlar meseleye.

Sadece yurtdışı oyları değil. Eğer bu seçim 600 bin 700 bin oy farkıyla biterse Erdoğan'ın lehine meşruiyetine çok ciddi gölge düşmüş olacak.

Suriyeliler artı vatandaş yapılan kişilerin oylarıyla seçimi kazanmış olacak. Bu durumda milli iradeye çok ciddi gölge düşer. Ciddi sorgulamalar ile karşı karşıya kalmamız kaçınılmazdır. Bir de şeffaf değil veriler paylaşılmıyor. Gittiğim sandıkta da Arapça konuşan insanlar gördüm."