Dünya

Esad: Türkiye'ye askeri karşılık vermekten çekinmeyiz

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Rus yayın kuruluşu RT'ye verdiği röportajda "Kuşkusuz Türkler ya da teröristler tarafından işgal edilmiş her toprak zamanı gelince kurtarılacak" ifadelerini kullandı.

Rusya-Ukrayna savaşının getirdiği gıda krizi, Çad'da kıtlığa...

Birleşmiş Milletler verilerine göre dünyanın en az gelişmiş üçüncü ülkesi konumundaki Orta Afrika ülkesi Çad, Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'ya başlattığı savaş sonucu gıda arzında yaşan dengesizlikler nedeniyle acil durum ilan etti. Ülke kıtlıkla karşı karşıya kalırken, Çad hükümeti tüm dünyaya yardım çağrısı yaptı.

Yunanistan ateşle oynuyor... Erdoğan "sildim" dedi Türkiye'nin...

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis bu sabah saatlerinde Muğla'nın Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki İstanköy (Kos) Adası'nı ziyarete gitti..

Biden hakkında çarpıcı rapor: Takipçilerinin yarısı sahte..

ABD merkezli bir yazılım şirketi, ABD Başkanı Joe Biden’ın Twitter hesabındaki takipçilerinin yüzde 49,3’ünün sahte olduğunu iddia etti.

Küba’daki patlamada ölü sayısı artıyor

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, başkent Havana’da bir otelde meydana gelen patlamanın nedeniyle ilgili açıklama yaptı.

Ukrayna: Rusya 24 bin 700 asker kaybetti

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rus ordusunun yaklaşık 24 bin 700 asker, 196 uçak, 155 helikopter ve 1092 tankını kaybettiği bildirildi.

Almanya'dan Osman Kavala adımı

Gezi Davası kararını kınayan ülkelerden Almanya'dan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Osman Kavala ile ilgili yeni bir adım geldi.

Rusya vanayı kapattı !

Rus enerji devi Gazprom'un ruble ile ödemede sorun çıkardıkları gerekçesiyle Polonya ve Bulgaristan'a gaz akışını kesmesi ardından Batı ülkeleri alarma geçti.

Putin doğalgaz kozunu masaya sürdü!

Gazprom, rubleyle ödeme sistemine uymadıkları için Bulgaristan ve Polonya'ya doğalgaz sevkiyatını tümüyle durdurduğunu açıkladı.

ABD'li siyasetçiler yönetimi köşeye sıkıştırdı

Gezi Parkı davasında verilen karar ABD'de tartışılmaya devam ediliyor. ABD Kongre'sinin Dış İlişkiler Komitesi'nin Başkanı Bob Menendez, ABD Dışişleri Bakanı Blinken'a, çok sert ifadeler kullanarak Türkiye üzerinden veryansın etti

Ukrayna'dan BM'ye çağrı

Rusya - Ukrayna savaşında 61. güne girilirken Ukrayna tarafından BM’ye çağrı yapıldı. Düşünmek zaman alıyor ama sorun şu ki bu sırada burada savaş devam ediyor. İşleri hızlandırın diyen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Birleşmiş Milletler’den Mariupol Limanı'nın tahliyesi için Rusya'ya baskı yapmasını istedi.

ABD’den Ankara’ya Osman Kavala tepkisi

Gezi davasında duruşmasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi ve Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman'a da 18’er yıl hapis cezası verilmesinden sonra ABD'den sabaha karşı açıklama geldi. AB de konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Kuzey Kıbrıs’ta yeni hükümet kuruldu

Kuzey Kıbrıs'ta Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu başkanlığında yeni hükümet kuruldu. Kabinede tek değişiklik Maliye Bakanı Sunat Atun'un yerine Olgun Amcaoğlu'nun gelmesi oldu.

Rusya'ya yardım suçlaması

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde ikinci aya girilirken, İngiliz basınında yer alan bir AB raporu, Fransa ve Almanya'nın ambargoyu delerek Rusya'ya askeri teçhizat yardımı yaptığını ortaya koydu.

Zelenskiy'den dikkat çeken yeni açıklama

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın saldırısından kaynaklanan ekonomik kayıpları telafi etmek için Ukrayna'nın aylık 7 milyar dolara ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Eski İngiltere İşçi Partisi lideri'nden NATO yorumu

Eski İngiltere İşçi Partisi lideri Corbyn, Ukrayna'nın işgali konusunda NATO'yu suçlamadığını ancak NATO gibi askeri ittifakların dünya barışı için daima tehdit oluşturduğunu söyledi

Veri Sahibi, işbu KVKK Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.