Teknoloji

BLUESKY AWARDS 2023: ”Uluslararası Havacılık Ödülleri”...

BLUESKY AWARDS 2023: ”Uluslararası Havacılık Ödülleri” Başvuruları Başladı

TÜRKİYE'DEN DÜNYAYA ‘YAZILIMIN TERZİSİ’ BISS’TEN ‘İHTİYACA...

Yerli teknoloji şirketi BISS, firmalar için ihtiyaca özel ürettiği yazılımlarla Amerika, Almanya ve Hollada gibi ülkelere ihracat yapıyor. Firmanın kurucusu Bekir İçli, “Hedefimiz Türkiye’yi yazılım denilince ilk akla gelen ülkelerden biri haline getirmek” diyor.

Apple kazancıyla şaşırttı!

Apple yeni yayınlanan kazanç raporuyla gözleri üzerine topladı. Teknoloji devi önceki döneme göre büyüme ve kar elde etti.

Sahte e-mail dolandırıcılığa dikkat

Dolandırıcılar bu kez şirket çalışanlarını hedefine koydu. Kurumsal şirketlerin e-mail adreslerine gönderilen sahte gönderiler ile kullanıcı bilgileri, banka şifreleri ve hesaplarına ulaşılmaya çalışıyor. Bu yöntemde bir banka maili olarak görülüyor ve tıklandığı zaman kullanıcı bilgileri dolandırıcıların eline geçiyor.

Teknoloji devlerinden bilanço açıklaması

ABD'li teknoloji devlerinden Apple, Microsoft ve Google'ın ana kuruluşu Alphabet, bu yılın nisan-haziran döneminde net kâr ve gelirinin arttığını açıkladı.

20’li yaş fotoğrafını paylaşanlara kötü haber

"'20’li yaş challenge' akımından yüz tanıma sistemi üzerine çalışanların yararlanabilir..."

Son Dakika: ABD'li Zynga, Türk oyun firması Rollic Games'i...

Son dakika: İstanbul merkezli mobil oyun firması Rollic Games, 168 milyon dolara (1 milyar 194 milyon TL) ABD'li Zynga'ya satıldı. Zynga, haziran ayında da Türk oyun şirketi Peak Games'i 1,8 milyar dolara satın almıştı.

Teknoloji devi Samsung, yeni Galaxy ürünlerinin tanıtımını...

Samsung Electronics, Galaxy Note20 ve Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Tab S7 ve S7+ tablet, premium akıllı saat Galaxy Watch3, Galaxy Buds Live kulaklık ve yeni nesil katlanabilir akıllı telefon Galaxy Z Fold2'nin tanıtımını yaptı. Yeni telefonların fiyatları ise teknoloji severlere fazla geldi.

Instagram'a kullanıcılarının sevebileceği yeni özellik...

Instagram bugün yeni kısa süreli video özelliği Reels'ı kullanıma sundu. TikTok benzeri uygulamada, Reels ile insanlar ses, efekt ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak 15 saniyelik videolar çekebilecek ve bu videoları düzenleyebilecek.

Google, Play Müzik uygulamasını kapatıyor

Google, Google Play Müzik'i kapatmaya hazırlanıyor. Google'ın açıklamasına göre müzik servisi Google Play Müzik, eylül ayıyla birlikte bölge bölge kapatılmaya başlanacak. Google Play Müzik kullanıcıları ise içerikleri eylül ayına kadar YouTube Music'e aktarmak zorunda.

Google, Türkiye'de alışveriş reklamlarını 10 Ağustos itibarıyla...

Arama motoru Google, Rekabet Kurulu kararı sonrası 10 Ağustos'tan itibaren arama motorlarında çıkan alışveriş reklamlarını kaldırma kararı aldı.

Huawei yılın ilk yarısında 68 milyar dolar gelir elde etti...

Huawei, 2020 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, bu dönemde yıllık yüzde 13,1 artışla 68 milyar dolar (454 milyar yuan) gelir elde etti. Şirketin net kar marjı oranı ise yüzde 9,2 olarak açıklandı.

Hacker’lar her 39 saniyede bir siber saldırı düzenliyor...

Her 39 saniyede bir hacker saldırısının gerçekleştiği dijital dünyada 2021 yılı sonuna kadar 6 trilyon doların üzerinde bir tutar, siber güvenlik için harcanacak.

ETİD'den 'Wayfair' açıklaması !

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu, ABD'li e-ticaret platformu Wayfair ile ilgili iddiaların Türkiye'ye yansımasını üzülerek takip ettiklerini duyurdu.

Yapay zekâ destekli akıllı modüler şehir mobilyaları geliyor...

Son dönemin yükselen akımlarından modüler akıllı şehir çözümlerine odaklanan yerli teknoloji şirketi Ekin, akıllı şehirler için Spotter adını verdiği modüler şehir mobilyasını geliştirdi.

Telefonunuz kaybolmadan ve çalınmadan önce yapmanız gerekenler

Elimizden düşmeyen akıllı telefonlar hem maddi olarak değeri hem de içinde bulunan kişisel bilgi ve belgelerimiz açısından kritik öneme sahip.

Veri Sahibi, işbu KVKK Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.