Sağlık

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanma noktasına...

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi işletme sahibi Bayram KADICIK; 20 yıllık kazanımın heba olma riskiyle karşı karşıya olduklarını söyledi..

Maymun çiçeği salgınında erkeklere uyarı: Spermden çıktı

Son dönemde onlarca ülkede binlerce vaka tespit edilen maymun çiçeği salgını ile ilgili endişe yaratan bir açıklama İtalya'dan geldi. İtalyan bilim insanları, maymun çiçeği hastalığının sperm örneklerinde ortaya çıktığını duyurdu.

Salmonella tehdidi artıyor!

Dünya Sağlık Örgütü bugün açıklama yaparak monofazik Salmonella Typhimurium sekansı tip 34 olarak adlandırılan Salmonella enfeksiyonunun soruşturma sonucunda Belçika’daki bir çikolata üretim tesisinden kaynaklandığını ve bugüne kadar 11 ülkeden 151 vaka bildirildiğini belirtti.

Mehmet Ceyhan'dan maske uyarısı

Bilim Kurulu son toplantısının ardından Erdoğan, toplu taşıma hariç kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan katıldığı bir canlı yayında Korunmak isteyen insanlar maske takmaya devam etmeli. Çünkü artık kendilerini korumak durumundalar dedi.

Pandemi daha bitmedi

Pandemi bakım ve yoğun bakım hizmeti ödemelerinin durdurulmasına TTB’den tepki geldi ,Pandemi bitmedi. Daha geçen hafta 150'den fazla insanı yitirdik

Bilim Kurulu toplantısı ertelendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün için planlanan ve herkesin merakla beklediği Bilim Kurulu toplantısının ertelendiğini duyurdu.

MHRS'den randevu almak imkansız

Hastanelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden yaşanan randevu sorununa yurttaşlar ve uzmanlar tepki gösterdi.

TTB’den TUS kadrolarında artış değerlendirmesi

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Sağlık Bakanlığı’nın Tıp ve Tıpta Uzmanlık için açıkladığı 12 bin 294 kadronun, hekimlikte ucuz işgücünü amaçladığını, üniversite hastanelerinin bakanlığa devredilmesi niyetinin sinyallerini taşıdığını açıkladı.

Sağlıkçı sorunu baş göstermeye başladı Uzman doktor kadroları...

Çok sayıda doktorun ayrılması nedeniyle, sağlık personeli açığı olduğu ifade edildi

Normale dönüyoruz açıklamalarına uzmanlardan tepki

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de açıklanan vaka sayıları gerçeği yansıtmıyor, salgın kadere kısmete kaldı değerlendirmesini yaptı. Prof. Dr. Saltık ise Salgının bittiğini söyleyemeyiz ifadelerini kullandı.

Özlü: Açık havada maskenin anlamı kalmadı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kapalı ortamların riskli olduğunu belirterek, Açık havada maske kullanmanın artık bir anlamı kalmadı. Bunu söylemekte yarar var. Bunun dışında korumamız gereken riskli gruplar var dedi.

Hekimler ve sağlık çalışanları meydanlara çıktı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile Sağlık Meslek Örgütlerinin katılımıyla, sağlıkta giderek artan şiddete karşı, 10 yıl önce öldürülen Dr. Ersin Arslan şahsında kaybedilen tüm hekimleri anmak için hastanelerde, Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM), Toplum Sağlığı Merkezlerinde (TSM) ve tüm sağlık kurumlarında anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

Bilim Kurulu, haftaya en önemli toplantılarından birini...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun haftaya en önemli toplantısını yapacağını ve sonucunda önemli kararlar alınacağını duyurdu.

Şişli Etfal Dayanışması: Çürük dedikleri binaya İstanbul...

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılıp Sarıyer Büyükdere ve Seyrantepe yerleşkesine taşınmıştı. Şişli Etfal Dayanışması, bugün basın açıklaması yaparak binaya İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün taşınacağını iddia etti.

Aile hekimlerinden Bakan Koca’ya mektup

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 14 Mart Tıp Bayramında hekimlere gönderdiği mektupta belirttiği müjdelerin hayata geçirilmediğini belirten Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimleri Kolu (AHEK), Bakan Koca'ya mektup yazmaya karar verdi. AHEK üyesi tüm aile hekimlerinin on gün içinde Sağlık Bakanı Koca’ya göndereceği mektubu kamuoyu...

Çöl tozları büyük tehdit !

Suriye üzerinden gelen ve Türkiye'de etkili olan çöl tozlarını değerlendiren uzmanlar, özellikle kronik akciğer hastalığı olanlar ve çocuklar için uyarıda bulunuyor.

Veri Sahibi, işbu KVKK Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.