Sağlık yoksa, dünya kadar mülkün olsa ne yazar!Bu aralar etrafımda  çok sık duyduğum konulardan biri  sağlık problemleri ile ilgili olmaya başladı.

Sağlık ile ilgili olan her konu insanı derinden yaralar bundan eminim. Ufacık bir gripte, ya da üşütme de yaşadığınız sağlık sorunlarını düşünecek olursanız o anda sanki dünyanız kararıyor.

Eyvah öldüm der gibi acı çekiyorsunuz. Bir kere sağlığını kaybettin mi toparlamak kolay olmuyor. Hele de yakınlarınız canınızdan bir parçaysa. Tarifi olmuyor.

Kaybetme korkusu ve sağlığını geri kazandıramama korkusu içinde gel gitler başlıyor içinizde. Birde sağlığında kazandığı yetmezmiş gibi yaşlanıp halen çocuklarına para, miras için kavga ettiren büyüklerimiz de var.

Cehalet mi bunun adı yoksa bitmek tükenmek bilmeyen dünya malına olan aç gözlülük mü siz karar verin.

İnsanlar sağlığını düşünmeden mal mülk, hırs peşinde koşup sadece dünya nimetlerinden yararlanıp gözünü para ile bürümeye başlıyor.

Gittikçe de artan ve durdurak bilmeyen bir doyumsuzluk benim görüşümde hep daha fazlası diyerek kendini yiyip bitiriyorlar.

Özellikle de bu insanlar en çok birşeyleri elde edip , kazanmaya başladıkça daha fazlasını ister. İstedikçe gözünü dahada kör eder sadece odaklandığı bencil duygularıdır. Sadece 'benim olacak' diyerek aslında kendine zarar veren ve bu durumu anlayacağı zaman geri dönüşü olamayacak bir yola çoktan girmiştir.

Parayla mutlu olunduğunu yada parayla etraflarındaki insanları istedikleri gibi yöneteceklerini ve her dediklerinin doğru olduğunu düşünürler. Aslında gelmek istediğim konuda şu insanoğlu doyumsuz, ne yaparsan yap yine de kendi bildiğini okumaya çok meraklı.

Sağlığını kaybetmiş yatak da yatarken bile mal mülk davası güden birisi bu hayatta hiç bişey öğrenmemiş ve halen dünya malına bağlı kalmaya çalışırken siz ise hayretler içinde bakakalırsınız bu duruma.

Gülsek mi ağlasak mı?


Bilemeyip şaşkınlıkla izler kalırsınız öylece. Birde bakarsınız sağlığı yerinde mi diye.

Sağlığın yoksa, sevdiklerin yanında yoksa paranın, malın mülkün ne kıymeti var?


Düşünüp diyebilirsiniz para olmadan da olmuyor bunlar yine mutsuz olunuyor diye ama bazı karar çoğu zarar demişler.

Fazlasında gözün olmazsa her zaman mutlu,huzurlu,sağlıklı yaşarsın. Sağlığınızı, sevdiklerinizi kaybetmeyin..

Para ile her şeye sahip olunacağı söylenir.!

Yiyecek satın alabilirsin, ama iştah satın alamazsın.

İlaç alırsın ama SAĞLIK alamazsın.

Bilgi alırsın ama bilgelik alamazsın.

Gösteriş alırsın ama güzellik alamazsın.

Eğlence alırsın ama neşe alamazsın.

Tanıdık alırsın ama dost alamazsın.

Hizmetçi alırsın ama sadakat alamazsın.

Boş vakit alırsın ama huzur alamazsın.

Para ile her şeyin kabuğunu alır ;

Hiçbir şeyin çekirdeğini alamazsın..!