Sahte Cuma mesajlarına CEVAP !

Çalışanının hakkını yiyip, vergi kaçıran ama Cumayı kaçırmayan işveren, Hayırlı Cumalar..

Apartman girişine “Mülk Allah'ındır” yazıp kira iki ay gecikince kiracıyı sokağa atan sakallı hacı, sana da hayırlı Cumalar..

Torpili patlatıp başkasının yerine işe giren , beş vakit namazını kılıp internette paylaştığı cuma mesajlari ile yediği kul hakkını ödeyeceğini zanneden din kardeşim , sana da hayırlı cumalar ..

Dolmuşa dört çocukla binip , bir kişi parası veren ama üç kişilik yerde oturup kendisini kimsenin görmediğini düşünen hanım abla , sana da hayırlı Cumalar..

Faiz haramdır deyip bankadan çektiği kredi İle evladına araba alan hacı baba, sana da hayırlı Cumalar..

Her Cuma hayırlı Cumalar mesajı paylaşan Cuma namazının kaç rekat olduğunu bilmeyen muhterem din kardeşim, sana da hayırlı Cumalar...

Profil resminde film yıldızı gibi resmî olup Cuma tweeti atan ehli namus bacım, sana da hayırlı Cumalar..

Dini sadece oruç tutmak, namaz kılmak ve kendine kestiği kurban zannedip haksızlığa , adaletsizliğe , hırsızlığa ses çıkarmayan dini bütün kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Elinden Kuran, ağzından yalan , boğazından haram eksik olmayan sözde Müslüman kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Ölçüde , tartıda , sayımda hile yapıp , yediği kul hakkını hiç bir para ile ödeyemeyeceğini bildiği halde suçu baskalarına yüklemeye çalışan din kardeşim , sana da hayırlı cumalar ..

Fatura kesmeyip vergiden çalan, dini günlerde bayramlarda erzak paketi dağıtan, kapı komşusunun açlığından haberi olmayan sözde yardım eden hayırsever iş adamı, sana da hayırlı Cumalar..

Yüzüne güldüğü kişinin arkasından rahatça konuşup kötüleyen
 , atıp tutan ama internette dini ve ahlaki paylaşımlar konusunda mangalda kül bırakmayan iki yüzlü riyakar din kardeşim, sana da hayırlı Cumalar..

Allah'ın kul hakkı İle huzuruma gelme dediğini bilmezmiş gibi kul hakkını omuzlayıp Camide İlk safta yer alan Müslüman, sana da hayırlı Cumalar..

Sucuğun etiketine yüzde 100 dana eti yazıp
, bağırsağı baharatlı mekanik kıyma ile dolduran, vatandaşın sağlığını düşünmeyen, para hırsına kapılmış sözde Müslüman, sana da hayırlı Cumalar..

Bulunduğu koltuk , mevki ve makamı sorumsuzca ve menfaati dogrultusunda kullandığı halde , her şeyi Hak , Devlet ve Millet için yaptığını söyleyip bizi ikna edince İLAHİ ADALET’in tecelli etmeyeceğini zanneden din kardeşim , Sana da hayırlı cumalar..

Helal’i Haram’ı çok iyi bildiği halde , yaptığı işi ve kazancını sorgulamayıp , beş fazla olsun , nasıl olursa olsun diyip dünya malına tamah edip hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayan din kardeşim , sana da hayırlı Cumalar..

Kula kulluk yapmayan, yalnız Yaradana kul olmaya çalışan , haktan ve adaletten ayrılmayan , doğru ve dürüst kalmaya çabalayan güzel insanlar,

Size de hayırlı Cumalar.
....

Alıntı