Pınar'ı canice katleden katilin pişkin ifadeleri şoke etti

Muğla'da önce canice öldürülen ardından da cesedi varilde yakılan Pınar G.'nin katilinin mahkemedeki pişkin ifadeleri tepki çekti.

Pınar'ı canice katleden katilin pişkin ifadeleri şoke etti


Pınar'ı canice katleden katilin pişkin ifadeleri şoke etti | 3. Sayfa

P
ınar G., Muğla'nın Ula ilçesinde 16 Temmuz 2020 tarihinde kaybolmuş birkaç gün sonra genç kızın cesedi bedeni bulunmuştu. Pınar G.'in, eski sevgilisi olduğu belirtilen Cemal M.A. tarafından vahşice katledildiği gün yüzüne çıkmıştı.

Türkiye'yi ayağa kaldıran cinayet ile ilgili geçen gün görülen duruşmada zanlı Cemal M.A. ile Pınar G.'nin ailesinin arasında tansiyon yükseldi. Mahkeme kurulu tarafından itirazı reddedilen Avukat Rezan Epözdemir duruşma salonundan çıkarıldı.

KATİL VE AİLESİ MAHKEMEDE HAZIR BULUNDU


Pınar G. cinayeti davasının 8'inci duruşması, Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya Cemal M.A. ve kardeşi Mertcan A. SEGBİS aracılığı ile katılırken, cinayetten sonra olay yerine giderek delilleri gizlemeye çalıştıkları suçlamasıyla haklarında iddianame hazırlanan sanığın babası Selim A., boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan da duruşmada hazır bulundu.

 Duruşmada ABD'den Pınar G.'in kullandığı telefon şifresinin gönderildiği, veriler üzerinde yapılan inceleme sonrası Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Amirliği tarafından düzenlenen raporun mahkemeye geldiği belirtildi.

Pınar'ın telefonundan alışveriş sitelerinin maillerinin çıktığı, başka da bir tespit çıkmadığı belirtildi. Adli Tıp Kurumundan ek rapor tanzimi için yazılan müzekkereye ise henüz cevap gelmediği kaydedildi.

 "SANIĞIN HAKSIZ TAHRİK SAVUNMALARI BOŞA ÇIKTI"

Pınar G.'nin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, "Sanık Cemal M.A.'ya ait bir görsel ve bilgi bulunmadığı söyleniyor. Herhangi bir video, yazışma yok. 1,5 yıl maktulenin hayatı kamuoyunda tartışıldı. Ailenin onuru, şerefi, haysiyeti ayaklar altına alındı. Mahkeme bunu ısrarla istedi. Biz bunu nasıl telafi edeceğiz. Bu kız acaba para mı istedi, video çekti para mı istedi dedi insanlar. Biz bunu nasıl telafi edeceğiz. 1,5 yılda hiçbir belge, bilgi yok. Sanığın haksız tahrik savunmaları boşa çıktı" ifadelerini kullandı.

"ARKADAŞLARIMIZIN KARŞISINA ÇIKAMAZ OLDUK"

Pınar G.'in babası Sıddık G. ise, "Her seferinde binlerce kilometre uzaktan geliyoruz. Baştan sona doğru iftiralarla dolu, ezberletilmiş bir savunmadır. Bu iftiralar beni, akrabalarımızı yaraladı. Arkadaşlarımızın karşısına çıkamaz olduk. Sanki cani biziz, onlar masum. Sanki bunlar Muğla'yı yönetiyor. Ben kahroluyorum. Ben artık bu işi size bırakıyorum. Kendinizi benim yerime koyun, artık beni anlayın. Sizden adalet bekliyorum" diye konuştu.

"8 BİN 50 LİRANIN PINAR'IN HESABINA YATIRILDIĞI BELGELERLE ORTADADIR"


Cemal M.A.'nın avukatı ise, "Amerika'dan gelen cevap bize göre eksik bir cevap. Raporda yedekleme yapılan yerler yetersiz. Fotoğraflara yönelik bir içerik gelmesi gerekiyor. Cemal M.A. tarafından 8 bin 50 liranın Pınar'ın hesabına yatırıldığı belgelerle ortadadır. Maktulenin ev arkadaşının tehdide yönelik beyanları bulunmaktadır. ABD'den geri kalan verilerin gönderilmesini istiyoruz. Maktule ile Cemal M.A. arasındaki WhatsApp görüşmelerinin olup olmadığının sorulmasını istiyoruz. Türkiye'de temsilcilik açtılar. Bu mesajlar Cemal M.A.'nın telefonundan çıkmıyor" dedi.

"SANIK MESELEYİ KİŞİSELLEŞTİRİYOR"

Duruşmaya SEGBİS kanalıyla bağlanan sanık Cemal M.A., "WhatsApp yazışmalarını istiyorum. Icloud'dan yazı eksik gelmiş. Avukat Rezan Epözdemir birkaç kez duruşmaya gelmedi, sanırım bazı şeyleri unuttu" dedi. Avukat Epözdemir bu sözlere tepki göstererek, "Sanık meseleyi kişiselleştiriyor" dedi.

AVCI'DAN VAHŞİ CİNAYETİNİ AKLAMAYA ÇALIŞAN İĞRENÇ SAVUNMA

Ardından Cemal M.A., "Dosyada olmayan şeylerle suçlanıyorum. Gönderdiğim 8 bin 50 lira sadece kayıtlı olan. Ben 50 bin lira gönderdim. Benim gönderdiğim paranın haddi hesabı yok. En yakın arkadaşı bunu söylüyor. Ben iftira atmadım. Benim tehdit edildiğim de, gönderdiğim paralar da belli. Avukat Rezan Epözdemir şimdi televizyonlara çıkacak beni suçlayacak" dedi.

AVUKAT SALONDAN ÇIKARILDI

Sanık Cemal M.A. 'ya tepki gösteren avukat Rezan Epözdemir, mahkeme heyeti tarafından duruşma salonunun dışına çıkarıldı. Epözdemir çıkarılmadan önce, "Mahkeme Cemal M. A.'nın ithamlarına karşı sanığı uyarmalıydı. Bu karara itiraz ediyorum" dedi. Mahkeme tarafından itiraz oy birliği ile reddedildi ve Epözdemir dışarı çıkarıldı.

"BEN BURADAN ÇIKIP AÇIKLAMA YAPAMIYORUM"

Cemal M.A. son olarak, "Ben medyanın gerçeği öğrenmesini istediğim için bunları söylüyorum. Ben buradan çıkıp açıklama yapamıyorum" ifadelerini kullandı.

KATİLİN KARDEŞİ DURUŞMAYA GELECEK

24 Ocak 2022 tarihine ertelenen duruşmada, sanık Cemal M.A.'nın kardeşi Mertcan A.'nın bir sonraki celsede duruşma salonuna gelmesi istendi.

 "MAKTÜLÜN ÖZEL HAYATININ YARGILANIYOR"

Duruşma sonrası Pınar G.'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, 1,5 yıldır ABD'ye müzekkere yazıldığını, 1,5 yıldır katledilen Pınar G.'in telefonundaki bilgi, belge ve videoların sorgulandığını, sanıkları yargılamak yerine maktülün özel hayatının yargılandığını söyledi.

"KENDİLERİ ÇALSIN KENDİLERİ OYNASINLAR ARTIK İSTİYORUM Kİ KATİLİ DE DIŞARI ÇIKARSINLAR"


Baba Sıddık G. ise, tek isteklerinin adalet olduğunu belirterek, "Adaletten başka bir şey istemiyoruz. Bu mahkemede adaletin çıkacağına hiç inanmıyorum. İnancımı da yitirdim. Artık mahkemeye de gelmek istemiyorum. Kendileri çalsın kendileri oynasınlar. Artık bugün istiyorum ki katili de dışarı çıkarsınlar. Tek isteğim bu. Ceza vermiş vermemiş zaten biz bitmişiz. Hiç umurumda bile değil" derken, anne Şefika Şefika G. ise "Buradan adalet çıkmaz. Burada adalet yok" dedi.

Sanık Cemal M.A., kendisinin hemcinsleri ile çıplak videosunun çekildiğini ve Pınar G. tarafından tehdit edildiğini iddia etmişti.