CHP'li Erdoğan Toprak : '' Ülkeyi Talibanlaştırma çabasındalar ''

CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, “Üreticiyi terörist, hal esnafını gıda teröristi, sosyal medya kullanıcılarını yalan teröristi ilan eden bir zihniyetin varacağı nokta Talibanlaşmaktır" dedi.

CHP'li Erdoğan Toprak : '' Ülkeyi Talibanlaştırma çabasındalar ''

CHP'li Erdoğan Toprak: Dört tekerin enerjisi hayatımızı değiştirebilir -  Gerçek Gündem
İktidarın sıkıştıkça ‘soğuk savaş’ dönemine bağlı söylemlere sarıldığını vurgulayan CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, “Üreticiyi terörist, hal esnafını gıda teröristi, sosyal medya kullanıcılarını yalan teröristi ilan eden bir zihniyetin varacağı nokta Talibanlaşmaktır" dedi.

YAZIYA, DÜŞÜNCEYE KELEPÇE VURACAKLAR

“Her alanda hızla irtifa kaybeden Saray ittifakı ve başındaki Cumhurbaşkanı, artık çaresizlik içinde” diyen Toprak, ‘‘Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de bahçesine, dağına, deresine sahip çıkan köylüleri yarattığı sanal ‘yalan terörü’ kavramıyla yaftalıyor’’ ifadelerini kullandı. Torak, Erdoğan’ın ülkede yeni bir korku atmosferi yaratmayı planladığını ifade etti.

“İktidarı eleştirmeyi, yolsuzlukların, haksızlık ve adaletsizliklerin kurdukları sistemdeki çürümüşlüğün açığa çıkmasını önlemek için sözde yalan terörüne karşı yeni ve ağır yasaklar getirme peşindeler” diyen Toprak, “Düne kadar soğan-patates üreticisini, hal esnafını terörist ilan eden, fahiş fiyat komiteleri kurup üreticinin depolarını basarak, soğan-patates çuvallarını terör kanıtı diye iktidar medyasının ekranlarında sergileyenler, bu kez sosyal medya paylaşımları üzerinden terör suçu icat etme, sosyal medya izleme ve takip komitesi kurup, söze, yazıya, düşünceye kelepçe vurma hazırlığındalar” değerlendirmesini yaptı.

Toprak “İktidara geldiğinde AB’ye uyum ve demokratikleşme yasalarını CHP’nin de desteğiyle TBMM’den geçirenlerin gerçek yüzü görünüyor. Ülkeyi karanlığa götürmek için şimdi Taliban’a, El Kaide’ye uyum yasası çıkartma çabasındalar” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET CEVABI SANDIKTA VERECEK

Toprak sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhalefeti sindirip tehdit etmeye yasal kılıf uydurmak istiyorlar. İnternet, sosyal medya yasaklarını, erişim engellemelerini genişletip, kendileri dışındaki fikir ve düşünceleri ‘yalan terörü’ diye suç sayarak cezalandırmak için zemin hazırlığındalar. Taliban ve türevleri gibi; aydınlıktan, gençlik ve kadınlardan, uygarlık ve demokrasiden, herkesin kendisini özgürce ifade etmesinden korkuyorlar. Bu ülke karanlık heveslere, uyduruk terör suçu icatlarına, teslim olmayacak. Bu millet, maaşlı troll ordusu besleyenlere yanıtını oylarıyla demokrasiye sahip çıkarak, sandıkta cevap verecektir.”

NE OLMUŞTU?


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dizi açılış gerçekleştirdiği Rize’de İkizdere direnişinde yer alan yurttaşları hedef almıştı. Erdoğan, dönüşte Rize halkı tarafından protesto edildi.