Okullar açıldı, trafik felç

İstanbul’da okullarında açılmasıyla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde erken saatlerden itibaren trafik yoğunluğu oluştu. Oluşan trafik yoğunluğu ise havadan görüntülendi.

Okullar açıldı, trafik felç


Okulların da açılmasıyla birlikte İstanbul'da trafik yoğunluğu erken saatlerden itibaren etkili olmaya başladı.

Hem okula yetişmeye çalışan öğrenciler hem de haftanın ilk gününde işe giden araç sürücüleri yollara döküldü.Sabah saatlerinde etkili olan yağışlarla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerindeki her iki istikamette de trafik yer yer durma noktasına geldi.

Haftanın ilk iş günü saat 08.40 sıralarında, kentte trafik İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin trafik yoğunluk haritasında yüzde 63 olarak belirtildi.Ana yollar boş kalırken, şehir içi caddeler ve okulların bulunduğu sokaklarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Okul servislerinin ilk gün öğrenci taşımaması ve velilerin çocuklarını okula getirmesi trafik yoğunluğunu artırdı.

Avcılar E-5 karayolunda da trafik yer yer durma noktasına geldi. Özellikle Küçükçekmece istikametinde okul servisi ve otobüsler uzun kuyruklar oluşturdu. Sabah erken saatlerde oluşan yoğunluk havadan görüntülendi.Toplu taşıma araçlarının ilk gün saat 14.00’e kadar ücretsiz olması da trafik yoğunluğunu azaltmadı. Metrobüs seferleri arttırılırken, peş peşe araçların kalmasına rağmen bazı duraklarda yığılmanın önüne geçilemedi. Yoğunluğun önüne geçebilmek için Söğütlüçeşme, Zincirlikuyu yerine daha kısa mesafedeki Cevizlibağ seferleri de arttırıldı. Özellikle Avcılar’daki Merkez Üniversite Kampusü durağında yolcular araçlara binmekte zorland