TÜMOSAN Konyaspor'a isim ve forma sponsoru oldu

Konya’yı tarım sektöründen savunma sanayiye kadar birçok alanda gururla temsil eden TÜMOSAN artık Anadolu Hükümdarı Konyaspor’la da güçlerini birleştirdi. 2023 – 2024 Sezonun ’da Konyaspor’un isim sponsoru yerli ve milli üretimin öncüsü TÜMOSAN oldu.

TÜMOSAN Konyaspor'a isim ve forma sponsoru oldu


HİKMET AYDOĞAN ( Tercüman)

TÜMOSAN Konyaspor'a İsim ve Forma Sponsoru Oldu - Son Dakika

1976 yılından bu yana üretim faaliyetlerini sürdüren ve günümüzde ülke sınırlarını aşan bir üretim kapasitesine sahip olan TÜMOSAN, 1922 yılından beri Anadolu ruhunu spor dünyasına başarılı bir şekilde yansıtan Konyaspor’a isim sponsoru oldu. Konya’ya dair sinerjilerini harmanlayarak ortaya güçlü birlik ve beraberlik ruhu koyan TÜMOSAN ve Konyaspor yeni sezonun şampiyonluk mücadelesine hazırlanıyor. Konya Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında Konya’nın iki değerli markası imzaları atıp, resmi olarak yeni sezona birlikte adım attı.

Konyaspor'un yeni sezondaki isim ve forma sponsoru TÜMOSAN oldu -  arabam.com Konyaspor Haberleri

KONYA’NIN GÜÇLERİ AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞUYOR

Anadolu takımları arasında iki sezondur Süper Lig’de başarı ivmesini yükselten, 42 bin kişilik stadyumunu güçlü taraftarıyla dolduran Konyaspor, yeni sezona TÜMOSAN gücüyle devam edecek. Konya’nın yerli ve milli üretim kalesi olarak bilinen TÜMOSAN da Anadolu’nun Hükümdarı Konyaspor’un başarılı ivmesini destekliyor. Bu iki önemli gücün birleşiminden memnuniyet duyduğunu belirten TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun Konya Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında; “TÜMOSAN Konya’yı kendine merkez edinmiş, 1976 yılında kurulan bir şirket. 2004 yılından bu yana Albayrak Grubu bünyesinde üretimlerine devam ediyor. Özellikle traktör pazarında Türkiye'de ikinci konumda olduğumuzu belirtmek isterim. Paydaşlarımız bizi “Türk Boğası” olarak adlandırıyor. Konyasporumuz da “Anadolu Kartalı” olarak biliniyor. Türk Boğası ve Anadolu Kartalı'nın yapmış olduğu bu iş birliğinin 2023- 2024 ligi sezonunda, yeşil beyaz takımımız için bir güç oluşturacağını düşünüyoruz. Konyasporumuz, aynı zamanda Anadolu takımı ruhunu taşıyan bir takım. Biz de bu ruha ortak olmayı Albayrak Ailesi olarak önemsiyoruz. Konyaspor’a güç katmaktan mutlu ve gururluyuz. 2023-2024 yılında Konyasporumuza başarılar diliyoruz.” dedi.

KONYASPOR YENİ SEZONDA ÇOK DAHA GÜÇLÜ OLACAK

Geçtiğimiz iki sezonda da Süper Lig’de ilk onda kendine yer bulan Konyaspor, 2021-2022 sezonunu üçüncü tamamlayarak zirveye çok yakın olduğunun sinyallerini vermişti. Bu sezon için de aynı takım ruhu, yüksek heyecan ve azimle yoluna devam edeceklerini vurgulayan Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen “TÜMOSAN bizim küçüklüğümüzden bu yana ismini duyduğumuz, alanında temayüz etmiş, motor dendiğinde akla ilk gelen firma. Aynı zamanda birçok sektörde güzel hizmetleriyle Konyamıza istihdam sağlıyor. Beraber çok büyük başarılara imza atacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. İmza törenimizin hayırlara vesile olmasını ve Konya şehrimize katkı sağlamasını temenni ediyorum. Albayrak Grubu Ailesi’ne en kalbi şükranlarımı sunuyorum. İnşallah grup olarak çok daha iyi işlere imza atacaklardır. Bu başarılarda Konyaspor’un da bir nebze katkısı olursa bizler de çok mutlu olacağız.” dedi.

TÜMOSAN VE KONYASPOR GÜÇLÜ BAĞLARIYLA BAŞARILARINI İNŞA EDECEK

Konya' da 1.600.000 metre karelik alan üzerine kurulu TÜMOSAN Fabrikası 93.000 metre karesi kapalı alan olmak üzere motor ve traktör üretimi gerçekleştiriyor. 280’den fazla ürün çeşitliliği ile Konya için ekonominin değerlerinden biri olarak görülen şirket, farklı sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor. Spor dünyasına da Konya’nın kalbinden giriş yapmayı tercih eden TÜMOSAN, güçlü duruşunu kurduğu birlik ve beraberlik bağıyla pekiştiriyor. Aynı bağı yansıtan Konyaspor ile bir diğer ortak noktaları ise; azimle çalışmaya karşı gösterdikleri duruş olarak değerlendiriliyor.

Güçlü duruşları ve her geçen artan azimle yola devam ettiklerini dile getiren TÜMOSAN Genel Müdürü Halim Tosun “ Rekabeti önce kendi sınırları aşmak ve kendi gücünün ötesine geçmek olarak vurgulamaktan yanayız. TÜMOSAN yükselen değerini ve başarılarını bu çalışma ruhuna borçludur. Bu nedenle aynı azmi ve aynı takım ruhunu görebildiğimiz Konyaspor’la yan yana olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.