Putin, Türkiye'ye tatile gelen ismi herkesin gözü önünde azarladı

Rusya lideri Vladimir Putin'in üst düzey hükümet yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantıda Türkiye'ye tatile gelerek işlerini aksatan Başbakan Yardımcısı Denis Manturov'u herkesin gözü önünde azarladı.

Putin, Türkiye'ye tatile gelen ismi herkesin gözü önünde azarladı

Putin, Türkiye'ye tatile gidip işini aksatan ismi fena azarladı - Haber 7  DÜNYA
Ukrayna'daki Rus işgalinde şiddetin dozu giderek yükselirken, işgal komutanını 3 ay içinde ikinci kez değiştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bir videokonferans sırasındaki hareketi şok etkisi yarattı.

MANTUROV'U HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE AZARLADI

Giderek şiddetlenen savaşta Rus ordusunun kayıpları ve yaptırımlarla gelen ekonomik sorunlar nedeniyle gergin olduğu söylenen Putin, üst düzey hükümet yetkilileriyle dün düzenlediği video görüşmede Başbakan Yardımcısı Denis Manturov'u herkesin gözü önünde azarladı.

"SEN NİYE AYLAKLIK EDİYORSUN" DİYE BAĞIRDI

Sözcü'de yer alan habere göre, yeni sivil ve askeri uçaklarla ilgili sözleşmelerin tamamlanmamasına kızan Putin, Manturov'un araya girip itiraz etmesi üzerine öfkesine hakim olamayarak başkan yardımcısına "Sen niye aylaklık ediyorsun" diye bağırdı. Yeni Yıl tatilini Türkiye'de geçirmesine öfkelendiği Manturov'u işini yapmamakla suçlayan Putin'in "Ortada bir sözleşme de yok. Bana ne söyleyeceksin? Müdürler bana söyledi, sözleşme yapılmamış. Sen niye aylaklık ediyorsun" sözleri toplantıda ortamın bir anda buz kesmesine yol açtı. Diğer hükümet yetkilileri olayı şaşkınlıkla izlerken başını eğen Manturov sessizliğini korumakla yetindi.

"BU İŞ BİR AYDA BİTECEK, SANA SÖYLÜYORUM..."

Yüksek sesle konuşmaya devam eden Putin ise "Bu iş bir ayda bitecek. Sana söylüyorum, bir ayda… İçinde olduğumuz koşulları anlamıyor muyuz?" dedi.

ÜÇ AY İÇİNDE İKİNCİ DEĞİŞİKLİK

Putin, son olarak Ukrayna savaşının komutanını da değiştirmişti. Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Ukrayna'daki "özel askeri operasyondan" sorumlu Müşterek Askeri Kuvvetlerin başına getirildi. Önceki komutanı Sergey Surovikin'in ise Gerasimov'un yardımcılığı görevini yürüteceği kaydedildi. Surovikin'in göreve gelmesi sonrasında Ukrayna'nın enerji altyapısına yönelik saldırılar yoğunlaşmıştı. Bazı uzmanlar görev değişikliğini, Surovikin'in fazla güç kazanmış olmasının Kremlin'de rahatsızlığa yol açtığının işareti olarak niteliyor.