Muhalefet liderlerinden 15 Temmuz mesajları

15 Temmuz’un 6. yıl dönümünde muhalefet partileri mesajlarını paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak” derken Akşener ise, “Türk Milleti'nin, devletini sokaktan topladığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Muhalefet liderlerinden 15 Temmuz mesajları

Muhalefet liderlerinden 15 Temmuz mesajları2016 yılında gerçekleşen 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 6. yıl dönümünde muhalefet partileri çeşitli mesajlar paylaştı. Muhalefet liderlerinin paylaşımlarında 15 Temmuz’a ilişkin iktidara yönelik eleştirel tavır takınıldı.

KILIÇDAROĞLU: ÜLKEYİ BU NOKTAYA GETİREN HERKES HESAP VERDİĞİNDE..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz paylaşımında, “Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak” dedi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "15 Temmuz 2016'da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyor, 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak" ifadelerini kullandı.

AKŞENER: MİLLET, DEVLETİ SOKAKTAN TOPLADI

İYİ Parti lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı 15 Temmuz paylaşımında, “Bağımsızlığına, egemenliğine ve demokrasisine her daim sahip çıkan aziz Türk Milleti'nin, devletini sokaktan topladığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde; Kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

DAVUTOĞLU: 15 TEMMUZ RUHUYLA GELECEĞE

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ise sosyal medya hesabı üzerinden ’15 Temmuz ruhuyla geleceğe’ başlığıyla bir video yayınladı. Davutoğlu, video ile birlikte şu notu paylaştı: “15 Temmuz bu aziz milletin kanıyla canıyla yazdığı destanın adıdır. 15 Temmuz ruhuyla daha fazla demokrasi ve özgürlük için; hak, hukuk, adalet mücadelesi için Gelecek Partisi'ndeyiz. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyoruz.”

Öte yandan Davutoğlu, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok’un darbe girişiminde kaybettiği eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un mezarını ziyaret etti. Davutoğlu’na Nihal Olçok eşlik etti.

BABACAN: ÜLKEMİZİ TAM DEMOKRASİYE KAVUŞTURMAK GÖREVİMİZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, şu açıklamayı yaptı: “15 Temmuz kanlı darbe girişimi halkımızın tarihi direnişiyle bastırılmıştı. Ülkemizi tam demokrasiye kavuşturmak, o büyük direnişe karşı tarihsel sorumluluğumuzdur. 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

İNCE: SİZ DEVLETİ FETÖ'YE TESLİM EDERKEN BİZ UYARDIK

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu mesajı verdi: “Siz devletin kurumlarını FETÖ'ye teslim ederken biz uyardık ve karşınızda dimdik durduk. Ne kandık ne kandırıldık! Terör örgütü FETÖ'ye lanet olsun. 15 Temmuz'da yaşamını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.”