Gazeteci, Televizyoncu Koçalan, İngilizlere dijital televizyonculuğu anlatacak

Uluslararası Dijital Medya Derneği ve İstanbul Medya Grup Başkanı Adil Koçalan 17 Aralık’ta İngiltere’ye gidiyor.

Gazeteci, Televizyoncu Koçalan, İngilizlere dijital televizyonculuğu anlatacak

Tercüman ( Haber Merkezi)

Davetli olarak gideceği İngiltere’de başkent Londra ile başlayacağı gezisi sırasında ülkenin önde gelen medya kuruluşlarıyla da bir dizi görüşmeler yapacak olan Başkan Koçalan, burada Türkiye’de öncüsü olduğu dijital televizyonculuğu anlatacak.

BBC başta olmak üzere saygın basın kuruluşlarının üst düzey yetkilileriyle bir araya gelecek olan Uluslararası Dijital Medya Derneği Başkanı Adil Koçalan, yaptığı açıklamasında, Türkiye’nin her alanda olduğu gibi dijital teknolojide de sınır tanımaz bir hale geldiğini belirterek, “Biz dijital teknoloji başta olmak üzere çok sayıda ki dünya ülkesinin çok çok önündeyiz. Türkiye son 10 yıldır ders gören değil ders veren ülke konumundadır. Kimse bizi teknoloji konusunda küçük görmeye, hafife almaya kalkışmasın” dediTürkiye’nin ilk dijital televizyonunu kuran ve yıllar içinde dijital televizyon teknolojisini yabancı ülkelerinde konuştuğu bir noktaya getiren Başkan Koçalan, 17 Aralık’ta davetli olarak gideceği İngiltere’de ilk televizyon yayınının yapıldığı Alexsandra Place binasını da ziyaret edeceğini belirterek, “O binayı ve içindekileri önemsiyorum. Çünkü dünyanın ilk televizyon yayınının başladığı bina olarak tarihe geçmiş bu yapıyı ve içinde teşhir edilen cihazları görmek ve bilmek istiyorum” dedi

Gideceği İngiltere’de günlerini yoğun programlarla geçirecek olan Koçalan bu ülkede 1 hafta kaldıktan sonra yurda dönecek.