Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan koronavirüse yakalandı. Erdoğan dünyada 3. doz koronavirüs aşısını olan ilk kişilerden biriydi. Erdoğan'ın toplantılarından önce PCR testi isteniyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüse yakalandı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse yakalandı.

Erdoğan Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz.

Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz.

Emine Erdoğan da Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Anca beraber, kanca beraber. İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz.

BAKAN KOCA, ERDOĞAN'IN SAĞLIK DURUMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse (Covid-19) yakalanan Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin son bilgiyi paylaştı.

Koca, "Omicron varyantının hızla yayıldığı bu dönemde, hafif belirtiler üzerine Sn. Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri Emine Erdoğan için yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Sağlık durumları çalışmalarını aksatmayacak kadar iyi. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum" dedi.

Erdoğan'ın Zonguldak'a gitmesi bekleniyordu, ancak Erdoğan gidememişti. Erdoğan, öğlen saatlerinde canlı bağlantıyla katıldığı Zonguldak - Kilimli Yolu Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri açılışında sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Zonguldak'taki açılış töreninde Erdoğan, "Sizinle Zonguldak'ta yüz yüze görüşmek için planladığımız ziyareti hava şartları sebebiyle bugüne ertelemiştik. Bugün de soğuk algınlığı sebebiyle gelemedik. Kısmet değilmiş" açıklamasını yaptı.

Erdoğan İstanbul'daki Vahdettin Köşkü'nde bulunuyor.

KILIÇDAROĞLU'NDAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kılıçdaroğlu Twitter'dan şunların yazdı:

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan @RTErdogan  ve eşi Sayın Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.AKŞENER'DEN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de test sonucu pozitif çıkmıştı, ancak Erdoğan'dan Akşener'e geçmiş olsun mesajı gelmemişti. Akşener, Twitter hesabından, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum." diye yazdı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şu açıklamayı yaptı:

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan hanımefendiye acil şifalar dilerim. Tüm toplum olarak, korunma tedbirlerine lütfen uyalım.