Özgür Özel'den yerel seçim açıklaması: 2 kente işaret etti, 'Listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz' dedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlere ilişkin, "Halihazırda yönettiğimiz bütün belediyeleri tekrar kazanmak ve bu listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz" dedi. Manisa ve Bursa'ya işaret eden Özel, "Yüzde 52’ye yüzde 48’lik dengeyi gösterdiğimiz aday profili ve uygulayacağımız siyaset ile iktidar bloku aleyhine değiştirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'den yerel seçim açıklaması: 2 kente işaret etti, 'Listeye yeni belediyeler eklemek istiyoruz' dedi

CHP'nin Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet'ten Sertaç Eş'e konuşan Özel, kurultay sonucuna ilişkin, "Delegelerimiz hafta sonu yapılan kurultayda sokağın sesini duydu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişimi gerçekleştirdi" değerlendirmesini yaptı.

Seçimlerde başarıya odaklanacaklarını belirten Özel, "Şimdi örgütümüzün, üyelerimizin, seçmenimizin sesi doğrultusunda kurultayda taahhüt ettiğimiz anlayışa uygun olarak sokaktan ve meydandan korkmayan bir yönetim tarzıyla ilk yerel ve genel seçimlerde başarıya odaklanacağız. Nerede sorunu olan bir yurttaşımız varsa yanı başında beni ya da bir Cumhuriyet Halk Partiliyi bulacak. Laikliği savunmaktan mahcubiyet duymayan bir çizgide, tabanımızın hassasiyetlerinin farkında olarak ama tabanımızı genişletmek için siyaset yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini hep birlikte iktidar yapacağız" ifadelerini kullandı.(HABER MERKEZİ) EMİN TANŞU.