Kiev'de sokağa çıkma yasağı uzatıldı

Rusya'nın Ukrayna saldırısının başlamasının ardından gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Lviv Belediye Başkanı 60 Rus askerinin, Ukrayna ordusu ile çatıştıktan sonra geri çekildiğini duyurdu. Son olarak, Kiev'de hava saldırısı sirenlerinin duyulduğu bildirildi ve sokağa çıkma yasağı uzatıldı.

Kiev'de sokağa çıkma yasağı uzatıldı


Reuters'ın bildirdiğine göre, bugün Kiev şehir merkezinin güneybatısındaki bölgelere iki füze çarptı. Füzelerden birinin Zhuliani havalimanına yakın bölgeye düştüğünü aktarıldı.

Başka bir görgü tanığı füzelerin Sivastopol meydanı yakınlarındaki bölgeyi vurduğunu söylerken, Kiev şehir yönetimi füzelerden birinin bir yerleşim yerini vurduğunu söyledi. Rusya ise yerleşim yerlerinin vurulmadığını iddia etti. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna kentlerini hedeflemediğini, sivil kayıpları önlemek için tüm önlemlerin aldığını söyledi.

LVİV BELEDİYE BAŞKANI 60 RUS ASKERİ GERİ ÇEKİLİYOR

Kiev'de hava saldırısı sirenleri duyuldu.

Lviv Belediye Başkanı: 60 Rus askeri, Ukrayna ordusu ile çatıştıktan sonra geri çekiliyor.

KİEV METROSU TÜMÜYLE SIĞINAK MODUNDA

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, Kiev metrosunun tümüyle sığınak moduna geçirildiğini ve yolcu taşımacılığı yapılmayacağını açıkladı.

'3. DÜNYA SAVAŞI'

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar, "Bu Ukrayna'ya yapılan bir savaş değildir, bu 3. Dünya Savaşı'dır. Rusya, Kazakistan'ı da bu savaşa dahil etmek istiyor" dedi.

3'Ü ÇOCUK 198 SİVİL ÖLDÜ


Ukrayna Sağlık Bakanlığı, Rusya'nın saldırılarında şu ana kadar 3'ü çocuk 198 Ukraynalı sivilin öldüğünü açıkladı.

YERLEŞİM YERİ VURULDU

Ukrayna İçişleri Bakanlığı danışmanı, Kiev'de vurulan konut binalarında kimsenin yaralanmadığını aktardı.

Kiev'de sabah saat 06.00'da çıkan çatışmalarda aralarında çocukların da bulunduğu 35 kişi yaralandı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZATILDI


Kiev Belediye Başanı, kentte sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Yeni karar göre, 22.00-07.00 arasından olan yasak, 17.00-08.00 saatlerine çekildi.