İstanbul'daki Havalimanlarında bayram tatili yoğunluğu

KURBAN Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından, memleketlerine ve tatil beldelerine gitmek isteyen yolcular İstanbul Havalimanı'nda yoğunluk oluşturdu.

İstanbul'daki Havalimanlarında bayram tatili yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler nedeniyle İstanbul Havalimanı'na yolcu yoğunluğu artmaya başladı. Güvenlik kontrolünün ardından terminale giriş yapan yolcular, bilet ve valiz işlemleri için özellikle iç hat kontuarlarında yoğunluk oluşturdu. Bayram tatilini memleketi Erzurum'da geçireceğini ifade eden Akif Gören "Tatil 9 gün ama benim 11 günlük tatilim var. Erzurum’a gidiyorum, sağlık çalışanıyım. Tatili biraz uzattık 11 gün dinlenip geleceğiz. Biletimi de önceden aldığım için hiçbir problem olmadı" dedi.  Çocuklarıyla birlikte Mardin’e giden Tenzile Toprak ise, "Annem rahatsızdı, onu görünmeye gidiyoruz. Bayramı da fırsat bildik. Bir de çocuklar da yeterince evde sıkıldılar. Okullar da zaten biliyorsunuz, biraz stres atsınlar. Mardin’e gidiyoruz. Fiyatlar da çok yüksekti. Son dakikaya da bırakmadık ama bayrama yakın olduğu için fiyatlar yüksek" şeklinde konuştu.Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bayram yoğunluğu

KURBAN Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen İstanbullular, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk oluşturdu. Pandemi döneminde azalan yolcu sayısı, alınan önlemlerle tekrar yükselişe geçti.

Kurban Bayramı'nın başlamasına 5 gün kala tatillerini il dışında geçirmek isteyen İstanbullular, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk oluşturdu.

Tatile çıkmak üzere havalimanına gelen bir kişi, "Antalya'ya gidiyorum. Hemşireyim, tatile çıktım. Günübirlik gidip geleceğim" dedi.

Başka bir yolcu ise, "Bayram tatiline Alanya'ya gidiyoruz. Daha güvenilir ve daha çabuk gittiğimiz için uçağı tercih ettik" diye konuştu.

Öte yandan, Kurban Bayramı boyunca ek seferler konulması planlan havalimanına temmuz ayıyla birlikte günlük 100 binin üzerinde yolcu girişi yapıldığı öğrenildi. Pandemi döneminde azalan yolcu sayıları bayram öncesi Sabiha Gökçen Havalimanı'nda alınan koronavirüs önlemleri ve ülke genelinde yapılan aşılamalar ile birlikte tekrar yükselişe geçti.