Etiket: "Vatandaş

Vatandaş borç batağında: Kişi başı borç 50 bin lirayı aştı

Türkiye'de ekonomik sıkıntılar gün geçtikçe büyüyor. Kişi başına ortalama borç 50 bin lirayı aştı. Karşılıksız çek sayısındaki artış ise yüzde 168'i buldu.

Pazar esnafı: "Vatandaş '5 lira ucuz alayım' diye halin...

Ankara’da yurttaşların 'daha ucuz' diyerek gittiği Ulus Hali’nde, 10 TL’nin altında ürün satılmıyor. Haldeki bir balıkçı esnafı, "Eskiden Ulus Hali dediğin zaman insanlar kum gibi kaynardı. Şimdi bir vatandaşımız geliyor, '5 lira ucuz alayım' diye bu halin içerisinde iki üç kere tur atıyor" dedi.

Vatandaş ucuz yağ kuyruğunda

Toprak Mahsülleri Ofisi'nin ucuz ayçiçek yağı satışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. TMO satış noktası önünde uzun kuyruklar oluştu.

Vatandaş dün gece de sokaktaydı: ''Hükümet istifa!''

İstanbul'da çok sayıda vatandaş artan hayat pahalılığına karşı biraraya gelerek 'Bu düzenin yükünü sırtlananlara sesleniyoruz, yalnız değilsiniz" ve " hükümet istifa" sloganları attı.

TL'deki değer kaybının altında ezilen vatandaş çareyi kredilerde...

Türk lirasındaki değer kaybının her geçen gün katlanarak artması vatandaşı derin bir çıkmaza sürükledi. Bankalara borçlananların sayısında yaşanan artışın yanı sıra aldıkları borcu ödeyemeyenlerin sayısı çarpıcı seviyede artış gösterdi.

Tarlada 2, markette 10 lira! Vatandaş isyan bayrağını çekmiş...

Gıdadaki fahiş fiyat artışları vatandaşın belini bükerken, durumun farkında olan hükümet düğmeye bastı ve denetimleri sıklaştırdı. Ancak yüksek fiyatlar hala tüketiciyi mağdur etmeye devam ediyor. Tarla ile market arasındaki fark giderek açılmış durumda. Öyle ki üreticiden 2 liraya alınan ürün, marketlerde 10 liraya kadar çıkıyor.

Veri Sahibi, işbu KVKK Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan eder.